Technik Informatyk 351203

Opis zawodu
Przedmioty rozszerzone:
 • Matematyka
 • Informatyka
  Języki obce:
  • Angielski
  • Niemiecki

   Świat nie może istnieć bez komputerów, a komputery bez informatyków. Wielu z nas może mieć odmienne zdanie ale jedno jest pewne, że informatyka to najszybciej rozwijająca się branża gospodarki, od której zależą pozostałe.

   A informatycy – ich ciągle brakuje na rynku.

   Wybierając zawód technika informatyka masz gwarancje, że nie będziesz się nudził i stale będziesz musiał uczyć się czegoś nowego.

   W szkole, wybierając ten zawód, nauczysz się podstaw programowania, eksploatacji, diagnozowania i serwisowania sprzętu komputerowego. Poznasz systemy i sieci informatyczne oraz podstawy budowania i zarządzania bazami danych.

   W naszej szkole masz do dyspozycji specjalistyczne pracownie komputerowe do nauki systemów sieci i serwisowania.

   Uczniowie na zajęciach dodatkowych zajmują się programowaniem, powstało kilka ciekawych aplikacji wykorzystywanych w szkole np.: System informacji szkolnej (SIS).

   Dla naszych uczniów komputer to także rozrywka. Całkiem legalnie organizują międzyklasowe turnieje gier komputerowych.

   Po zdaniu egzaminów zawodowych z dwóch kwalifikacji i ukończeniu szkoły otrzymasz dyplom wraz z suplementem w języku angielskim – EUROPASS, uprawniającym do uznania Twoich kwalifikacji na obszarze całej Unii Europejskiej.

   Po zakończonej nauce w technikum możesz kontynuować kształcenie na wyższych uczelniach lub podjąć pracę. Ofert nie brakuje. Po zdaniu egzaminów zawodowych z dwóch kwalifikacji i ukończeniu szkoły otrzymasz dyplom wraz z suplementem w języku angielskim – EUROPASS, uprawniającym do uznania Twoich kwalifikacji na obszarze całej Unii Europejskiej.

   W każdej instytucji potrzebują „kogoś od komputera”. Jeżeli wybierzesz własną działalność to też nie będziesz narzekał na brak pracy i niskie zarobki.