Uczeń naszej szkoły w finale konkursu „ELEKTRON”

24 lutego uczeń klasy 4TA Maciej Sadowski uczestniczył w finale XII edycji konkursu „ELEKTRON” organizowanego przez Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej, jednej z najlepszych uczelni technicznych w naszym kraju. Więcej na temat konkursu można dowiedzieć się tutaj: http://wemif.pwr.edu.pl/o-wydziale/konkurs-elektron

W finale znalazło się 58 uczniów średnich szkół technicznych wyłonionych w eliminacjach szkolnych. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 20 uczniów technikum mechatronicznego. Należy dodać, że dwóm uczniom (Grzegorz Paluch-3TA  i Dawid Olek-2TB) zabrakło dosłownie jednego punktu do zakwalifikowania się do finału. Zmagania finałowe Maciek zakończył na 28 miejscu.

Po zakończenie konkursu uczestnicy mieli możliwość zwiedzania pracowni technicznych oraz laboratoriów badawczych wydziału. Dodatkowo udało się również zobaczyć atrakcje turystyczne Wrocławia: afrykarium w zoo oraz taras widokowy wieżowca SKY TOWER. Opiekę nad uczniem sprawował nauczyciel przedmiotów zawodowych Pan Mirosław Mazur.

Jako ciekawostkę można dodać, że dwa lata temu w finale konkursu uczestniczył uczeń technikum mechatronicznego Olaf Kołodziejczyk, który obecnie jest studentem pierwszego roku Politechniki Wrocławskiej. Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.