1% podatku dla zdolnych uczniów LCKZiU w ramach współpracy z Fundacją św. Mikołaja

1% podatku dla zdolnych uczniów - Fundacją św. Mikołaja

Szanowni Państwo,
w naszej szkole prowadzony jest program Stypendia św. Mikołaja, poprzez który wspieramy zdolnych i zaangażowanych uczniów z niezamożnych rodzin. Dzięki stypendiom młodzież otrzymuje szansę rozwijania swoich pasji, umiejętności i wiedzy. Ma możliwość opłacenia zajęć dodatkowych, dojazdów do szkoły, może kupić książki, sprzęt sportowy, materiały plastyczne i książki. Program ma na celu wsparcie zdolnych i zarazem aktywnych społecznie uczniów, dzięki temu możemy w sposób bardzo wymierny docenić wartość nauki i pokazać jak ważna w życiu jest pomoc drugiemu człowiekowi oraz własny rozwój. Uczniowie co roku otrzymują wsparcie w postaci stypendium.

W tym roku szkolnym dwóch uczniów naszego Technikum Mechanicznego otrzymało od Fundacji Świętego Mikołaja dzięki wsparciu firmy IG darmowe laptopy, które umożliwiły im uczestniczenie w lekcjach w czasie nauki zdalnej.

Zachęcam do przekazania 1% podatku na program Stypendia św. Mikołaja w naszej szkole:
Lubelskie Centrum kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublinie
Organizatorem programu Stypendia św. Mikołaja i właścicielem naszego stypendialnego subkonta jest Fundacja Świętego Mikołaja. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego dlatego mamy możliwość gromadzenia środków z 1% na stypendia w naszej szkole. 100% przekazanych przez Państwa środków zostanie przeznaczonych na stypendia, ponieważ Fundacja nie pobiera żadnych prowizji od wpłat.

Aby przekazać 1% podatku na stypendia w naszej szkole wystarczy:
• wpisać w deklarację PIT KRS Fundacji Świętego Mikołaja: KRS 0000126602
• w informacjach uzupełniających w deklaracji uzupełnić pole cel szczegółowy: Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublinie
• Mogą Państwo skorzystać z darmowego programu do wypełniania PIT, w którym wskazany jest już nr KRS Fundacji Świętego Mikołaja (wystarczy wypełnić cel szczegółowy): https://mikolaj.org.pl/1-procent-podatku-2019/

Będziemy niezmiernie wdzięczni za przekazanie 1% podatku na stypendia w naszej szkole, które będą wsparciem w rozwoju dla naszych uczniów!

Koordynator
Marzena Gruszka pedagog szkolny