II edycja konkursu edukacyjnego w ramach programu „Cosmic Challenge”

Informujemy, iż rozpoczęła się II edycja konkursu edukacyjnego organizowanego przez Fundację „SpaceShip”, wspólnie z Europejską Agencją Kosmiczną – European Space Security and Education Centre, w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Cosmic Challenge”.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół ponadpodstawowych z całej Polski interesujących się tematyką Kosmosu. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, muszą przygotować pracę pisemną nt. „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?” i przesłać pocztą elektroniczną do Fundacji „SpaceShip” w okresie 01.01.2021 r. – 28.02.2021 r. wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Więcej informacji na temat przedmiotowego konkursu oraz jego regulamin można znaleźć na stronie internetowej Fundacji „SpaceShip”: http://spaceship.edu.pl/ii-edycja/ .  Organizator konkursu pokrywa jedynie koszty transportu i noclegu dla zwycięzców „Cosmic Challenge”, którzy pojadą do European Space Security and Education Centre znajdującym się w mieście Redu w Belgii.