Światowy Dzień Rzucania Palenia

Palenie tytoniu- co tracisz?

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. 28 listopada w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie z Wydziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Pani Renata Bezłada i Pani Ewa Zagulska przeprowadziły prelekcję dla uczniów klasy 1 TM Technikum Mechanicznego i 2BA Branżowej Szkoły Wielozawodowej I stopnia nr 1 na temat szkodliwości palenia papierosów, e-papierosów i używania dopalaczy. W trakcie zajęć uczniowie mogli skorzystać ze stanowiska informacyjno – edukacyjnego o tematyce antynikotynowej i antydopalaczowej i zapoznać się z dostępnymi materiałami. Po zajęciach chętni uczniowie mieli możliwość zbadania swojej pojemności płuc za pomocą pikflometru oraz zbadania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokerlyzera. Celem badania było uświadomienie młodzieży jaki wpływ na ich organizm ma palenie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży naszej szkoły. Zajęcia dla uczniów zorganizowała p. Marzena Gruszka pedagog szkolny.