Wyjazd uczniów naszej szkoły do Miszkolca

W dniach 03-09.11.2019r. grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Maciej Sadowski (4TA), Rafał Wójciak (3TI), Alicja Sadowska (3TI)  oraz Jakub Łuka (2TA) uczestniczyła w wyjeździe do średniej szkoły technicznej w miejscowości Miszkolc na Węgrzech. Wyjazd odbył się w ramach projektu AMOR-ERASMUS+, w którym biorą udział szkoły zawodowe z Czech, Słowacji, Polski, Węgier oraz Finlandii. Projekt polega na budowie autonomicznego mobilnego robota, który ma być zdalnie sterowany, może poruszać się w trudnym terenie oraz ma mieć możliwość rejestracji i transmisji obrazu oraz wyników pomiarów z czujników monitorujących parametry otoczenia.
Podczas czwartego z kolei spotkania uczestnicy projektu prezentowali możliwości swoich robotów oraz dzielili się wiedzą i doświadczeniami zdobytymi podczas ich konstruowania. Dodatkowo gospodarze zorganizowali dla uczestników wizytę w fabryce BOSH-MISZKOLC, instytucie badawczym Bay Zoltan Applied Reserch Institute, Panon Sea Museum, gorących źródłach Cave Bath w Miszkolctapolca oraz zwiedzanie atrakcji turystycznych

Miszkolca i Egeru. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu.