IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W LUBLINIE
Ranking Perspektywy Brązowa Tarcza 2019

waszaedukacja.pl

Jesteśmy w gronie
najlepszych w Polsce!


Szkoła mistrzów
Znak jakości Srebrna Szkoła 2016
dla Technikum Mechanicznego w LCKZiU
Ważne linki
Banner Lublin stawia na zawodowców
Banner Erasmus+
Banner Rok Szkoły Zawodowców


K.K. Baczyński - patron LCKZiU
bip

facebook
youtube

Pierwszy Dzień Wiosny w LCKZiU

Targi Edukacyjne za nami, oznacza to, że czas ostatecznych decyzji o wyborze szkoły zbliża się wielkimi krokami. W Pierwszy Dzień Wiosny, chociaż aura zimowa nie sprzyjała spacerom, liczni uczniowie  z lubelskich i podlubelskich gimnazjów przybyli do LCKZiU na Dzień Drzwi Otwartych. W trakcie wizyty mogli obejrzeć pracownie zawodowe i warsztaty szkolne, w których uczniowie Technikum Mechanicznego wraz z nauczycielami prezentowali wyposażenie i opowiadali o nauce zawodu, a także o możliwościach dalszej nauki lub przyszłej pracy. Gimnazjaliści oprowadzani po szkole przez swoich starszych kolegów, którzy już kolejny rok uczą się w wybranym przez siebie zawodzie, mogli dowiedzieć się o szczegółach nauki od wicedyrektorów, kierownika szkolenia praktycznego oraz nauczycieli. Mieli okazję spotkać się z doradcą zawodowym i uzyskać w sekretariacie szkoły wskazówki dotyczące rekrutacji elektronicznej.

Największym zainteresowaniem gimnazjalistów oprócz pracowni zawodowych cieszyły się urządzenia wykonane przez uczniów i nauczycieli Techniku Mechanicznego – ploter frezujący CNC i automat do komputerowych gier retro – z przełomu XX i XXI wieku.

Wszystkich gimnazjalistów, którzy nie skorzystali z Pierwszego Dnia Wiosny w LCKZiU zapraszamy do obejrzenia naszej szkoły indywidualnie, wraz z nauczycielami lub rodzicami w dowolnie wybranym terminie ( szkoła pracuje również w niektóre soboty i niedziele ze względu na kształcenie dorosłych w systemie zaocznym).

Informacje o zawodach oraz filmy reklamowe znajdziecie w zakładce Oferta Edukacyjna, tam też możecie zapoznać się ze szczegółowym Regulaminem Rekrutacji na rok szkolny 2018/2019.

Zapraszamy!